GABINET MEDYCYNY ESTETYCZNEJ MEDESTETIC CLINIC
Nasza oferta
Zregenerowana, zdrowa i odmłodzona skóra – postaw na prawdziwe piękno!
Z miłości do piękna
Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zaliczane do niej zabiegi wyróżniają się małą inwazyjnością lub nawet jej brakiem. Są przeprowadzane bez użycia skalpela, nie wiążą się z koniecznością długotrwałej rekonwalescencji.
Przekłada się to na satysfakcję pacjenta z własnego wyglądu. W dużej części ukierunkowana jest na korekty różnego rodzaju defektów estetycznych

BOTOKS (Toksyna botulinowa)
Stosujemy zabiegi upiększające przy użyciu toksyny botulinowej – mają one na celu przede wszystkim spowolnienie procesów starzenia się skóry i zniwelowanie zmarszczek mimicznych. Zabieg wygładza zmarszczki i zapobiega tworzeniu się nowych.

Wypełniacze / Kwas hialuronowy
Wypełniacze / Kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, hydroxapatyt wapnia, zabiegi wolumetrii twarzy, zmarszczki mimiczne, wiotka skóra, przebarwienia
Wypełniacze to prosty i bezinwazyjny sposób korekcji zmarszczek, odbudowy kolagenu, modelowania konturów twarzy oraz zwiększania objętości warg charakteryzujący się wysoką efektywnością. Zawarty w nich kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Stosujemy w nich również kwas polimlekowy oraz hydroxapatyt wapnia.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa / Dermapeny
Mezoterapia to zabieg, który polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry składników odżywczych. Dzięki pominięciu warstwy naskórka, efekt odżywienia i odmłodzenia jest natychmiastowy. Oferujemy mezoterapię igłową jak i mikroigłową.
Z mezoterapii igłowej i mikroigłowej warto skorzystać, gdy skóra jest:
- sucha, wiotka, pozbawiona elastyczności,
- uszkodzona przez promieniowanie słoneczne,
- po leczonym trądziku,
- pełna cellulitu,
- wybrakowana z witamin
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej i mikroigłowej:
- ciąża,
- miesiączka,
- cukrzyca,
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
- nowotwór, także podczas leczenia,
- opryszczka,
- skłonności do blizn

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa
Oba preparaty pozyskujemy z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest materiałem odmładzającym, poprawiającym gojenie oraz regenerację, a także przyśpieszającym wzrost włosów. Natomiast skoncentrowana formuła fibryny sprawia, że preparat utrzymuje się i działa dłużej w miejscu aplikacji dzięki czemu efekty związane z przebudową, regeneracją i naprawą struktury skóry są widoczne znacznie bardziej i szybciej.

Autologiczne wypełniacze pozyskiwane z krwi pacjenta
Wypełniacze pozyskujemy z komórek macierzystych z osocza krwi pacjenta. Zabieg ten działa odmładzająco oraz regenerująco dla skóry i naskórka.
W PRZYGOTOWANIU

Nici PDO z polikapronolaktonu i polidioksanu
Przeprowadzamy lifting twarzy polegający na naciągnięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Możliwy jest lifting twarzy przy pomocy nici PDO, z polikapronolaktonu i polidioksanu oraz nici 3D z haczykami.

Masaże
Oferujemy szeroki wachlarz masaży, dobierając konkretny rodzaj masażu pod klienta i jego preferencje. W zależności od potrzeby wykonujemy masaże relaksacyjne, przeciwobrzękowe, profilaktyczne lub pobudzające.

Kosmeceutyki / Kosmetyki gabinetowe
Kosmoceutyki działają pielęgnacyjnie oraz wykazują działanie lecznicze bądź wspomagają leczenie. W swojej ofercie posiadamy również kosmetyki gabinetowe.

Porady anti-aging / Dieta, aktywność fizyczna, suplementy diety
Oferujemy profesjonalne porady na temat pielęgnacji anti-aging, stosowanej diety, aktywności fizycznej oraz suplementów diety.

Leczenie światłem – lampy o różnej długości światła
Leczenie światłem polega na ekspozycji pożądanych części ciała na działanie promieniowania. Zabieg wykonywany jest w ściśle określonych, bezpiecznych warunkach, z zachowaniem właściwego czasu i odległości źródła światła od ciała. Do zabiegów wykorzystujemy lampy o różnej długości światła.

Leczenie zimnem – Cryot Shock
Cryo T-Shock redukuje złogi tłuszczowe i cellulit, wykorzystuje ekstremalne zimno do zwężenia naczyń krwionośnych. Jest to nieinwazyjne i łatwe leczenie tkanki tłuszczowej w celu indukcji rozkładu lipolizy komórek tłuszczowych – w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej bez uszkodzenia innych tkanek.
W PRZYGOTOWANIU

RF – Radiofrekwencja
Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny. Wykorzystujemy je w celu nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej.
W PRZYGOTOWANIU

Peelingi medyczne
Peeling medyczny to zabieg polegający na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą substancji chemicznych (kwasów). Substancje te przenikając w głąb skóry, mobilizują ją do odnowy i regeneracji.


Termolifting
Termolifting z wykorzystaniem technologii szkła szafirowego polega na emitowaniu światła podczerwonego (IR) o długości fali 750 – 1800 nm. Skutkiem zastosowania tak intensywnego bodźca jest głębokie rozgrzanie warstw skóry właściwej do 65°C, przy jednoczesnym stałym chłodzeniu naskórka.
Technologia termofiltingu skupia się na obkurczaniu i produkowaniu nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W pierwszym etapie dochodzi do podgrzania i podrażnienia, a następnie skurczu wspomnianych włókien, powodując ich skrócenie. Następnie działanie światła podczerwonego dodatkowo stymuluje fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję nowego kolagenu.
Działanie biologiczne promieni podczerwonych wynika z ich wpływu cieplnego na tkanki. Same promienie podczerwone nie są ciepłe ani nie ogrzewają powietrza. Skóra odbija około 30-34% promieniowania podczerwonego (najwięcej IR-A, najmniej IR-C), a reszta przenika w głąb ustroju. Energia promieniowania pochłoniętego przez tkanki zwiększa energię kinetyczną ich cząsteczek, a tym samym podnosi temperaturę tkanek. Tkanki zawierające dużą ilość wody dobrze pochłaniają promieniowanie podczerwone, a powstałe w nich ciepło zostaje przeniesione z prądem krwi w głąb ustroju. Zdolność przenikania promieni zależy od ich długości. I tak promieniowanie podczerwone krótkofalowe przenika prawie do tkanki podskórnej (do około 30mm), ulegając jednak pochłonięciu głównie w warstwie do głębokości 10 mm, a promieniowanie długofalowe jest prawie całkowicie absorbowane w naskórku (0,5 do 3 mm).
Ciepło powoduje:
- skurcz włókien kolagenowych i elastynowych,
- stymulacje fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych
- rozszerzenie naczyń włosowatych skóry i większy przepływ krwi,
- wzmożenie przemiany materii
Reakcje fizjologiczne zachodzące w skórze pod wpływem ciepła ułatwiają i przyspieszają wnikanie preparatów kosmetycznych. Pobudzenie mikrokrążenia poprawia koloryt skóry, powoduje jej lepsze odżywienie i dotlenienie oraz stymuluje zachodzące w niej procesy regeneracyjne. Czynniki te wpływają także na poprawę elastyczności i napięcia skóry.
Działanie:
- stymuluje fibroblasty do odbudowy oraz wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych
- zwiększa gęstość skóry nawet o 30%
- zwiększa napięcie i elastyczność skóry
- wygładza zmarszczki
- odmładza skórę już po 3 – 6 tygodniach od wykonania zabieg

Egzosomy
Egzosomy to nanopęcherzyki zewnątrzkomórkowe (EV), które pośredniczą w lokalnej i ogólnoustrojowej komunikacji międzykomórkowej poprzez transport białek i/lub kwasów nukleinowych (DNA i RNA) do komórek docelowych, zmieniając w ten sposób zachowanie komórek biorców. Ostatnie badania wykazały, że te właśnie pęcherzyki odgrywają kluczową rolę w modulacji i regulacji wielu funkcji biologicznych, takich jak proliferacja komórek, regulacja odporności czy regeneracja tkanek.
Egzosomy to pęcherzyki o wielkości 30–200 nm. Badania wykazały, że egzosomy mogą być wydzielane przez wiele rodzajów komórek, w tym przez mezenchymalne komórki macierzyste (MSC), immunocyty, neurony, komórki nowotworowe, komórki nabłonka, osteocyty czy miocyty. Egzosomy są obecne w płynach ustrojowych, takich jak ślina, osocze, limfa, mocz, nasienie, a nawet mleko matki.
Egzosomy pozyskiwane są za pomocą opatentowanej technologii z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych (MSCs), wyizolowanych np. ze szpiku kostnego, następnie poddawane są oczyszczaniu i namnażaniu w warunkach laboratoryjnych. Same exosomy nie są komórkami macierzystymi, nie posiadają aktywnego DNA i nie są terapią genową. Są hipoimmunogenne, co oznacza, że są doskonale tolerowane i nie powodują reakcji odrzucającej. Zabiegi z ich wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne.
Wskazania do zabiegu:
- terapia anti-aging (usuwanie zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, poprawa nawilżenia skóry)
- usuwanie blizn potrądzikowych, przerośniętych i powstałych po zabiegach chirurgicznych
- leczenie hipermelanozy
- łysienie telogenowe i androgenowe
- atopowe zapalenie skóry (AZS)
Optymalna częstotlisość zabiegowa:
- twarz, szyja, dekolt: 3 zabiegi co 4 tygodnie,
- skóra głowy/włosy: 3 zabiegi co 2 tygodnie.
Czas trwania zabiegu: 20-45 min.
Efekty zabiegów pojawiają się po 6-7 tygodniach, w przypadku terapii na włosy po 3-4 miesiącach.


Laser LaserMe
LaserMe jest laserem frakcyjnym, nieablacyjnym, wyposażonym w diodę laserową. Długość światła laserowego w urządzeniu to 1470nm, a maksymalna moc wyjściowa 2W, urządzenie przeznaczone jest do nieablacyjnego resurfacingu skóry. Laser działa na zasadzie „dziurkowania” skóry za pomocą skupionej wiązki laserowej, co w konsekwencji prowadzi do regeneracji i przebudowy skóry. Punkty są równomiernie rozmieszczone z możliwością dostosowania odległości miedzy nimi od 0,8 do 4mm. Energia dostarczana do skóry w jednym punkcie może być regulowana od 10mJ do 50mJ. Głowica lasera pozwala pracować na dużych obszarach zabiegowych, ale również umożliwia dostosowanie wypełnienia okna zabiegowego do okolic mniejszych i trudno dostępnych. Zaprojektowany specjalnie do zabiegów, które nie wymagają czasu rekonwalescencji.
DZIAŁANIE LASERA FRAKCYJNEGO LASERME:
Lasery frakcyjne, nieablacyjne działają na skórę z niedoskonałościami poprzez skupienie światła na głębszych warstwach skóry, aby rozbić, uszkodzić tkankę bliznowatą bez czasu rekonwalescencji w odróżnieniu do procedur bardziej agresywnych np. laserów ablacyjnych. Uszkodzenie termiczne, skierowane na tkankę i główny chromofor- wodę, która wydala ciepło, jest źródłem i najprawdopodobniej indukuje odpowiedź zapalną z podwyższoną regulacją cytokin i proliferacją fibroblastów. Późniejsze odkładanie się kolagenu w skórze właściwej w konfiguracji równoległej odpowiada za poprawę kliniczną odnotowaną kilka miesięcy po zakończeniu leczenia laserami frakcyjnymi, ablacyjnymi.
EFEKTY ZABIEGOWE
- Spłycenie zmarszczek
- Zwężenie ujść gruczołów łojowych
- Poprawa tekstury i jakości skóry
- Usunięcie drobnych, powierzchownych przebarwień
- Spłycenie blizn potrądzikowych
- Zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów
WSKAZANIA DO ZABIEGU
- Zmarszczki i widoczne zmiany starzenia skóry
- Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
- Nierówna tekstura skóry
- Powierzchowne przebarwienia
- Rozstępy
- Blizny potrądzikowe